kalendarze książkowe

Kalendarz książkowy to z całą pewnością prywatny przedmiot, który często odzwierciedla upodobania, czy też gust swojego właściciela. Nic więc dziwnego, że w dobie, gdzie dorośli już otwarcie zaczynają mówić o swoich zainteresowaniach związanych z filmami animowanymi, duże drukarnie coraz częściej na kalendarze książkowe nanoszą motywy z popularnych kreskówek, czy też dużych bajkowych produkcji. Przyjrzyjmy się zatem temu, jakie w ostatnich latach najczęściej wybierano motywy na kalendarze książkowe.

Myszka Miki

Niezaprzeczalnie jest to już kultowy symbol, z którym wszyscy utożsamiają wszelkie produkcje The Walt Disney Company. Nic więc dziwnego, że najwięksi fani tego studia, wręcz rozchwytują produkty, posiadające charakterystyczne elementy, powiązane z postacią, jaką jest Myszka Miki, która na ekranach zadebiutowała już w roku 1928. Patrząc na tą datę śmiało można stwierdzić, że jest ona starsza od jakiegokolwiek jej fan na całym świecie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że jej wizerunek aż tak utrwalił się w naszej współczesnej kulturze. Kalendarze książkowe, na których widnieje, to zaledwie ledwo dostrzegalna cząstka produktów, na których umieszczona jest jej sylwetka.

Alicja w krainie czarów

Kto raz obejrzał Alicję produkcji Disneya, ten już zawsze będzie miał przed oczyma blond dziewczynkę w niebieskiej sukni z białym fartuszkiem. Ekranizacja ta ukazała się w kinach już w 1951 roku. Do dziś dzień jest ona oglądana i ciągle pojawiają się jej nowe adaptacje. Nic więc dziwnego, że charakterystyczne dla niej symbole, a w tym: kapelusz, zegarek, biały króli, uśmiech znikającego kota itd. pojawiają się na wielu przedmiotach. Kalendarze książkowe, ich okładki i motywy obrazkowe wewnątrz, również czerpią pełnymi garściami z tych popularnych kulturowo motywów, przez co rozchwytywane są przez fanów tej produkcji.

Kubuś Puchatek

Kto z nas w dzieciństwie nie oglądał Kubusia Puchatka i jego przygód? To już kultowa produkcja, która na zawsze pozostanie w sercach tysięcy ludzi, którzy utożsamiają z nią swoje dzieciństwo. Ten przyjazny żółty miś pierwszy raz pojawił się w cyklu książek brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a i szybko podbił serca najmłodszych czytelników, jak i starszych odbiorców. Nic więc dziwnego, że doczekał się on wielu filmów animowanych oraz serialów odcinkowych. Motyw niezdarnego, ciągle głodnego misia, wykorzystały również drukarnie i naniosły go na kalendarze książkowe.

Dzwoneczek

To kultowa postać drobnej wróżki, która stworzona została już w 1902 roku, przez szkockiego pisarza Matthew Barrie. W pierwszych książkach o Piotrusiu Panie była zaledwie postacią drugoplanową, która jednak na przestrzeni lat ewoluowała i doczekała się własnej, oryginalnej historii. Nic więc dziwnego, że kalendarze książkowe, na których widnieje jej wizerunek, cieszą się bardzo dużą popularnością.

Kalendarze książkowe w dzisiejszych czasach na swoich okładkach, jak i motywach występujących wewnątrz nich, mają nieraz postacie kultowe, które doskonale znamy z produkcji animowanych, serialów, czy też kreskówek. Ten kolorowy, estetyczny styl bajkowy i nostalgia sprawia, że nawet dorosłe osoby decydują się na takie, a nie inne okładki kalendarzy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *