Uff, w końcu się udało…

Uff, w końcu się udało...

Jeśli dotarłeś do szczęśliwego finału (a zapewniam, że takich przypadków jest najwięcej), z bankomatu wysunie się gotów­ka. Maszyna wydrukuje też – jeśli wybrałeś taką opcję – pa­pierowe potwierdzenie transakcji.

Po pierwsze odbierz gotówkę. Jeśli nie sięgniesz po bank­noty w ciągu 30 sekund, maszyna uzna, że się rozmyśliłeś i po­łknie je z powrotem!

Po drugie, sprawdź, czy dostałeś tyle, ile chciałeś. Z róż­nych przyczyn (np. bankomat się pomylił, banknoty były w złych przegródkach albo się zlepiły) może być inaczej, a wtedy od razu powinieneś interweniować u właściciela urzą­dzenia (sprawa jest łatwa do wyjaśnienia — wystarczy przeli­czenie środków w bankomacie).

Po trzecie, upewnij się, że otrzymana kwota zgadza się z tym, co podano na wydruku. Jakakolwiek rozbieżność także wymaga Twojej szybkiej interwencji.

Po czwarte, sprawdź, czy wyjąłeś z bankomatu własną kar­tę. Większość urządzeń, najpierw wydaje Ci kartę, a potem pieniądze. Ale niektóre, starszych typów bankomaty, robią to w odwrotnej kolejności.

Każdemu może się zdarzyć, że w euforii („Hurra! Wygra­łem z bankomatem!”) odejdzie, zostawiając kartę tkwiącą w bankomacie. A wtedy chwilowy sukces może się zamienić w bolesne doświadczenie.

Mam nadzieję, że Cię nie przeraziłem tym opisem. Na­prawdę, jeśli tylko przełamiesz pierwsze lody, bankomat stanie po Twojej stronie!