Np Inne sojusze bankowe

Np Inne sojusze bankowe

Citibank oferuje specjalny produkt czytelniczkom miesięcznika Elle. Wprawdzie karta Citibank-Elle jest droższa od zwykłych produktów Citi, gdyż kosztuje rocznie 120 zł, ale w nagrodę korzystasz ze znacznie niższego oprocentowania kredytu. Na wiosnę było to 33,36% wobec 41,88%. Dla równowagi: w przypadku tej karty płacisz miesięczną prowizję w wysokości 1,2% — za wykorzystywanie tzw. pakietu bezpieczeństwa.

Dodatkowe przywileje to możliwość dokonywania zaku­pów ze zniżką w renomowanych sklepach odzieżowych, obuwniczych, perfumeriach etc. Choć z drugiej strony, jeśli stać Cię na zakupy w drogich butikach, to pójdziesz tam niezależnie od 5% rabatu, jaki najczęściej daje Ci użycie karty Citi-Elle. Ważniejszym atutem jest oprocentowanie kredytu – bliskie średniej dla kart konkurencyjnych banków.

Bank Śląski zaoferował specjalną kartę kredytową VISA Electron klientom towarzystwa ubezpieczeniowego Nationale Nederlanden (NN i BSK należą do tego samego holenderskiego właściciela). W chwili podpisywania umowy polisy na życie, możesz wystąpić o przyznanie tej karty.

Karta BSK/NN pod wieloma względami jest równie funk­cjonalna, jak zwykła VISA Electron BSK. A właściwie jest na­wet lepsza — nie musisz bowiem otwierać żadnego rachunku w BSK (jest to konieczne, by otrzymać zwykłą, kartę w BSK).

Musisz natomiast z góry zadeklarować, czy chcesz co mie­siąc wpłacać na rachunek karty 3, 4 czy 5% przyznanego Ci limitu (zwróć uwagę: limitu, a nie aktualnego zadłużenia!). Co równie ważne, kredytowa VISA z BSK jest — w odróżnieniu od innych kart kredytowych – kartą płaską, do użycia tylko w środowisku elektronicznym.