Korzystaj ze sprawdzonych sklepów www

Korzystaj ze sprawdzonych sklepów www

Po pierwsze, staraj się korzystać ze sklepów internetowych o uznanych markach. Zapewniam Cię, że jest ich niewiele, a ich nazwy pojawiają się często w mediach czy w reklamach. Skoro się reklamują, ponoszą spore dodatkowe koszty, co zwy­kle oznacza, że wybrany przez Ciebie produkt będzie droższy niż w konkurencyjnej firmie-krzak. Warto jednak dołożyć parę złotych, by móc spokojnie spać po nocach.

Zwróć także uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa, którymi chwalą się sieciowe sklepy. Te szanujące się instytucje już na pierwszej stronie informują Cię o tym, kto gwarantuje bezpie­czeństwo zawieranych transakcji.

Na stronach internetowych polskich firm Polcard  i eCard  znajdziesz informacje o tym, które z krajowych sklepów internetowych korzystają z bezpiecznych systemów transakcyjnych. Jeśli chodzi o handel za granicą, to listy rekomendowanych sklepów znajdziesz na stronach głównych organizacji płatniczych.

Warto też popytać znajomych internautów o ich doświad­czenia z konkretnymi sklepami www. Jeśli nikt z Twoich znajo­mych nie zna interesującego Cię sklepu, skorzystaj z interneto­wych list dyskusyjnych. Ludzie rozmawiają ze sobą w sieci na miliony tematów — opisywanie przygód z handlem interneto­wym jest tu na porządku dziennym.

Dodatkowa rada: niektóre polskie (i nie tylko) sklepy „wir­tualne” są dopełnieniem tradycyjnych sieci handlowych. Cza­sem kupując przez Internet zapłacisz mniej niż w sklepie, a w przypadku problemów będziesz wiedział, dokąd pójść by złożyć reklamację.