Jak kupować z Internecie?

Jak kupować z Internecie?

Zacznijmy od początku. W miarę, jak Internet opanowuje świat, coraz więcej firm znajduje w nim wygodne narządzie do sprzedawania najróżniejszych artykułów: od bułek i śrubek, przez bilety lotnicze i książki, aż po specjalistyczne maszyny budowlane czy ropę naftową. Trudno się komukolwiek dziwić – sprzedając przez Internet oszczędza się na wszystkich możli­wych kosztach poza samą dostawą. Liczba nabywców jest na razie niewielka. Trzeba być prawdziwym pasjonatem, by sko­rzystać z pomocy Internetu przy zapełnianiu lodówki.

Ale kupno książki czy płyty — czemu nie?

No dobrze, ale jak płacić za te zakupy? Zwykle możesz skorzystać z tradycyjnych metod („za zaliczeniem pocztowym”, przelew). Jednak zawsze najłatwiejsze i najwygodniejsze (dla obu stron) będzie użycie karty płatniczej.

Wchodzisz na interesującą Cię stronę www., wybierasz wymarzonego nowego „Harry Pottera”, podajesz swoje dane personalne, numer karty i datę jej ważności. No i czekasz na odbiór. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, doczekasz się w obiecanym terminie dostawy (z solidnością dostawców in­ternetowych bywa niestety różnie), a rachunek Twojej karty zostanie obciążony kwotą równą wartości zakupu.

Zdarza się jednak także inaczej. Bywa, że dostawa do Cie­bie nigdy nie dociera, ale za nią płacisz. Zdarza się też, że ob- ciążenie Twojej karty jest znacznie większe od kwoty zakupu.